ASC9330

Staff

Michael Hibbert

Position:
Headteacher

Catherine Bartholomew

Position:
Assistant Head Teacher KS1 (Form 1 Teacher and Pastoral Lead)

Susannah Bennett

Position:
Assistant Head Teacher KS2 (Prep 6 Teacher, Head of English and Academic Lead )

Liz Hodgkinson

Position:
Head of EYFS and Pre-Prep, Teacher (Reception)

Julie Heyhoe-Kirkbride

Position:
Designated Safeguarding Lead, Teacher (Form 2) and Eco and Forest Schools Co-Ordinator

Liz Whitmore

Position:
Nursery Manager and Designated Safeguarding Lead (EYFS)

Alyson Copestake

Position:
Nursery Deputy Manager

Clair Wardle

Position:
Office Manager and Admissions Officer

Ursula Bridgett

Position:
Finance Administrator

Lorna Tootell

Position:
School Receptionist

Paige Whitmore

Position:
Teacher (Prep 5 and Head of Girls' Games)

Hannah Knight

Position:
Teacher (Prep 4)

Hannah Turner

Position:
Teacher (Prep 3)

Imtiaz Damani

Position:
Teacher (Head of Maths)

Babitah Hibbert

Position:
Teacher (Head of IT)

Julie Nash

Position:
Teacher (Head of Science)

Simon Bennett

Position:
Teacher (Head of Boys' Games)

Clare Priest

Position:
Teacher (Head of Languages)

Sandra Jones

Position:
Teacher (Director of Music)

Hannah Twigge

Position:
Teacher (Head of Art & Design and Head of Design & Technology)

Christine Long

Position:
Learning Support Co-ordinator

Jill Lawton

Position:
Learning Support Staff (Reception)

Angela Braxton

Position:
Learning Support Staff (Reception)

Sophie Carroll

Position:
Learning Support Staff (Form 1), Holiday Club Manager

Kate Butler

Position:
Learning Support Staff (Form 2)

Karen Weetman

Position:
Learning Support Staff (Prep 3)

Anisa Asim Amjad

Position:
Learning Support Staff (Prep 4)

Jane Machin

Position:
Learning Support Staff (After School Club)

Anita Staton

Position:
Learning Support Staff (Lab Technician and First Aider)

Hayley Parsons

Position:
Nursery Baby Room Supervisor

Sarah Hulme

Position:
Nursery Toddler Room Supervisor

Bethany Palmer

Position:
Nursery Explorers Room Supervisor

Aleks Jeffrey

Position:
Nursery Little Learners Room Supervisor

Karen Bradley

Position:
Nursery Early Learners Room Supervisor

Kathryn Ahmad

Position:
Nursery Early Learners 2 Room Supervisor

Lynne Goodwin

Position:
Nursery Practitioner

Sue Lakin

Position:
Nursery Practitioner

Jane Morris

Position:
Deputy Room Supervisor

Sue Adams

Position:
Nursery Practitioner

Jessica Blundred

Position:
Deputy Room Supervisor

Laura Field

Position:
Nursery Practitioner

Jillie Turvey

Position:
Nursery Practitioner

Jade Parry

Position:
Nursery Practitioner

Annie Turner

Position:
Nursery Practitioner

Sarah Powell

Position:
Nursery Practitioner

Leanne Pullan

Position:
Nursery Practitioner

Kyle Mann

Position:
Nursery Practitioner

Mel Talbot

Position:
Nursery Practitioner

Lauryn Postles

Position:
Nursery Practitioner

Olivia Pearson

Position:
Nursery Practitioner

Chloe Morris

Position:
Nursery Practitioner

Emily Dundas

Position:
Nursery Practitioner

Lucy Prall

Position:
Nursery Apprentice

Michelle Fox

Position:
Nursery Cook/ Practitioner

Melissa Townson

Position:
School Catering Manager

Why Edenhurst?

Why Edenhurst?